10.04.2021r. na Stawach Pęcickich odbyły się inauguracyjne zawody wędkarskie z serii TraperCup w technice spławikowej. W zawodach wzięło udział 37 zawodników, których podzielono na 4 sektory.
 
Zawody rozpoczęto o 9.30 i trwały do 14.30.
 
Woda o poranku miała 6 stopni Cel. Zimna noc i zachmurzenie w pierwszej godzinie łowienia spowodowały, że karpie o poranku nie miały ochoty wyjść spod kołder. Dodatkowo towarzyszył nam lekki południowy wiatr. Do godziny 11 wyłowiono kilka sztuk niedużych karpi.
 
W miarę wzrastającej temperatury powietrza i lekko wzmożonej siły wiatru ryby nabrały chęci do żerowania. Jako jeden z pierwszych serię zaliczył Mariusz Buzes. W krótkim czasie wyłowił kilka karpi 2-4 kg i dowiózł zwycięstwo w sektorze C wynikiem 15970 g co daje bardzo dobry wynik w sektorze, w którym 6 z 9 zawodników wyłowiło w sumie 36340 g karpia.
Sektor D wyłowił łącznie 25570 g karpia. Trafił się również mały szczupak. Zwycięstwo w sektorze należało do Piotra Śliwińskiego - 7570g.
 
Sektor A pomimo sumarycznej wagi ryb wynoszącej 47580g. nie wypadł najlepiej. Bezwzględna dominacja Łukasza Kszczotka - 41150g. dała mu pierwsze miejsce w sektorze. Takim wynikiem i stylem łowienia mógłby mierzyć się z zawodnikami w sektorze B co jednak nie dałoby mu miejsca nawet na pudle.
 
Słodycz zostawiliśmy na koniec.
Panowie z Sektora B roznieśli imprezę na łopatki i pozwólcie, że tu przedstawimy statystyki w kg. Spośród 399 kg ryb wyłowionych na całym łowisku Akapulko, tylko 8 zawodników wyłowiło blisko 290 kg. Od godziny ok. 11 zawodnicy w tym sektorze regularnie wyciągali ryby aż do końca imprezy. Były momenty, że kilku zawodników prowadziło hol w jednym czasie. Zawodnicy mieli ciśnienie na zwycięstwo, a szczególnie czterej, którzy osiągnęli wyniki powyżej 40 kg. Miałem wrażenie, że niektórzy stracili rachubę w liczbie wyłowionych ryb.
 
Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Wynikiem 61,2 kg w sektorze B pierwsze miejsce zajął Marcin Duszak. Tym samym zdobył główną nagrodę w sektorze a za najlepszy wynik w całej imprezie od gospodarza łowiska otrzymał firmową koszulkę i czapkę.
Wynik 61.2 kg staje się jednocześnie oficjalnym rekordem łowiska Akapulko w serii TraperCUP w technice spławikowej.
 
Nie ulega wątpliwości, że w zawodach dużą rolę odegrały warunki atmosferyczne. Dlatego przemyślany rozkład sektorów pozwolił zniwelować dysproporcje w liczbie wyłowionych ryb w poszczególnych sektorach i umożliwił wyrównaną walkę.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów i relacji video, która zostanie opublikowana niebawem na kanale "Wędkarski puls" na youtube. Podziękowania za nagrody dla  Traper Fishing, zawsze hojnie obdarowujące nie tylko zwycięzców.
10 kwietnia 2021
Otwarcie łowiska i pierwsze zawody