11.04.2021r. na Stawach Pęcickich odbyły się drugie zawody z serii TraperCup i jednocześnie pierwsze w technice method feeder. Na starcie stanęło ponownie 37 zawodników. Wielu z nich startowało poprzedniego dnia w technice spławikowej.
Zapowiedź dobrych warunków pogodowych i osiągnięcie wysokich wyników w zawodach spławikowych rozpalało wyobraźnię bicia kolejnych rekordów. Tak też się stało.
 
Zawody rozpoczęto o 9.30 i zakończono o 14.30. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam od samego początku. Porywisty wiatr południowo-wschodni uderzał prosto w twarze zawodników i mocno wzburzał wodę utrudniając wędkowanie na sektorze C. Jednak wynik dla całego sektora -148550g świadczy, że siedzieli tam twardziele. Co więcej, na tym sektorze padł najlepszy wynik feedera w serii TraperCUP, który należy do Dariusza Sobolewskiego. Darek wyłowił 47180g i tym samym jest właścicielem rekordu Akapulko w feederze.
 
Po zawodach w spławiku oczekiwano również rewelacyjnych wyników w sektorze B gdzie poprzedniego dnia łupem padło blisko 290 kg. W "sektorze śmierci" spotkały się dwa wielkie nazwiska: Duszak (21690g) i Buzes (29580g), którzy musieli ustąpić miejsca świetnie dysponowanemu Dariuszowi Boguckiemu - 34300g. Waga ryb w całym sektorze osiągnęła ponad 186 kg i wszyscy zawodnicy cieszyli się złowioną rybą.
 
Sektor C zdominował Piotr Zimniewicz - 23700g. Za nim Łukasz Kszczotek - 14530g.
Sektor A od upadku na dno uratował Mariusz Rusjan, który na 6 minut przed końcem, jako jedyny zawodnik w sektorze wyholował karpia 3870g. Z uwagi, że pozostali zawodnicy nie połowili, nagrodę za drugie miejsce wylosował Krzysztof Turek.
 
W zawodach padł rekord w ilości wyłowionych ryb z Akapulko, który wyniósł blisko 404 kg.
Zawodnicy otrzymali nagrody firmy TRAPER z Siedlec. Kosze, siatki, komplety pokrowców. Wśród zawodników wylosowano również nagrody upominkowe w postaci 10 wiader zanęt i innych nowości.
 
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów i odwiedzenia kanału yt "Wędkarski puls" oraz strony stawypecickie.com, na których podzielimy się niedługo materiałem filmowym. Więcej szczegółów znajdziecie również na stronie http://trapersiedlce.pl w zakładce "Aktualności".
11 kwietnia 2021
Kolejne zawody za nami!